Valutakursar

Valutakursar

Her finn du Tolletaten sine valutakursar og valutakalkulatoren vår.

Valutakursane blir oppdaterte og fastsette annakvar tysdag. Dei nye kursane gjeld i to kalenderveker frå og med den tredje påfølgjande torsdagen. Standard ISO 4217. Rubrikk 23 i deklarasjonen.

Du finn også historiske kursar ved å klikke på boksen nedst på sida.

Valutakalkulator

ValutaValutakodeF.o.m datoT.o.m datoMyntenhetNOK
Australske dollarAUD15.10.202628.10.202616,677
Australske dollarAUD29.10.202611.11.202616,671
Kanadiske dollarCAD15.10.202628.10.202616,711
Kanadiske dollarCAD29.10.202611.11.202616,707
Sveitsiske francCHF15.10.202628.10.20261001 142,960
Sveitsiske francCHF29.10.202611.11.20261001 148,570
Kinesiske yuanCNY15.10.202628.10.2026100141,670
Kinesiske yuanCNY29.10.202611.11.2026100142,930
Tsjekkiske korunaCZK15.10.202628.10.202610044,337
Tsjekkiske korunaCZK29.10.202611.11.202610043,850
Danske kronerDKK15.10.202628.10.2026100144,710
Danske kronerDKK29.10.202611.11.2026100143,090
EuroEUR15.10.202628.10.2026110,817
EuroEUR29.10.202611.11.2026110,695
Britiske pundGBP15.10.202628.10.2026112,609
Britiske pundGBP29.10.202611.11.2026112,660
Hong kong dollarHKD15.10.202628.10.202611,211
Hong kong dollarHKD29.10.202611.11.202611,219
Ungarske forintHUF15.10.202628.10.20261002,946
Ungarske forintHUF29.10.202611.11.20261002,929
Indiske rupeesINR15.10.202628.10.20261009,905
Indiske rupeesINR29.10.202611.11.20261009,988
Japanske yenJPY15.10.202628.10.20261006,059
Japanske yenJPY29.10.202611.11.20261006,031
Sørkoreanske wonKRW15.10.202628.10.20261000,700
Sørkoreanske wonKRW29.10.202611.11.20261000,717
Norske kronerNOK01.01.1993100100,000
New zealand dollarNZD15.10.202628.10.202615,389
New zealand dollarNZD29.10.202611.11.202615,356
Pakistansk rupiPKR15.10.202628.10.20261003,431
Pakistansk rupiPKR29.10.202611.11.20261003,455
Polske zlotyPLN15.10.202628.10.202612,473
Polske zlotyPLN29.10.202611.11.202612,439
Rumenske leuRON15.10.202628.10.2026100204,930
Rumenske leuRON29.10.202611.11.2026100200,400
Svenske kronerSEK15.10.202628.10.202610095,550
Svenske kronerSEK29.10.202611.11.202610095,530
Singapore dollarSGD15.10.202628.10.202617,440
Singapore dollarSGD29.10.202611.11.202617,472
Thailandsk bahtTHB15.10.202628.10.202610028,320
Thailandsk bahtTHB29.10.202611.11.202610028,457
Amerikanske dollarUSD15.10.202628.10.202619,506
Amerikanske dollarUSD29.10.202611.11.202619,565
Sør-afrika rep. randZAR15.10.202628.10.202610,580
Sør-afrika rep. randZAR29.10.202611.11.202610,578

Oppdatert: 14.9.2026